SEO Optimizasyon
Web siteniz arama motolarında üst sıralarda çıksın, ziyaretçi trafiğiniz artsın...

SEO Optimizasyon

SEO tabiri ingilizcedeki “Search Engine Optimization” tanımının kısaltılmasıdır. Türkçe’de “Arama Motorları Optimizasyonları“ olarak geçmekte olan bu tanım, web sitelerinin arama motorlarına kaydı ve arama sonuçlarında üst sıralarda çıkarak görünür olması ile günümüzde rekabetin yoğunlaştığı internet dünyasında çok büyük önem arz etmekdir.

SEO optimizasyon çalışmaları, arama motolarına sitenizi tanıtarak sayfalarınızın indexlenmesini sağlamaktadır. Web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkması, sitenizin daha kaliteli ziyareçileri çekmesi ve sitenizden maksimum verimliliği alabilmek için sitenizin mutlaka SEO optimizasyon çalışmalarının yapılmış olması gerekiyor. Doğru bir şekilde yapılmış SEO çalışmalarının sonuçlarını 2 ila 5 ay içerisinde gözlenebilmekte ve memnuniyet verici sonuçlar elde edilmektedir.

SEO çalışmaları süreklilik isteyen çalışmalardır ve tek seferde yapılıp bırakılarak verim elde edilemez. İstatistiklere göre sitenizin rakiplerinize oranla hangi sırada olduğuna bakılması, başarı oranınızı ölçmede en doğru harekettir.

SEO Optimizasyonun Faydaları

SEO optimizasyon çalışmalarının başarısı, sadece kelime aratma sonucunda web sitenizin kaçıncı sırada çıktığı ile ölçülmemelidir. SEO optimizasyon çalışmalarının esas amacı, web sitenize gelen trafiği yükseltmektir.

Buna göre SEO optimizasyon çalışmalarının faydalarını kısaca özetleyecek olursak ;
  • Web sitenizi arama motorlarına tanıtır, sayfalarınızın indexlenmesini sağlar.
  • Arama sonuçlarında daha üstlerde çıkmanızı sağlar.(Birincilik hiçbir zaman garanti edilemez).
  • Organik ziyaretçi sayısını ve trafik oranınızı, dolayısıyla da satışlarınızı arttırır.
  • Arama sonuçlarında rakiplerinize oranla web siteninizin kaçıncı sırada olduğunu gösterir.
  • Ziyaretçi trafiğinizi günlük-aylık-yıllık veya periyodik olarak istatistiklenmesini sağlar.
  • Web sitenizin Pagerank değerini yükselterek reklam almanıza yardımcı olur.
Site İçinde Yapılan (On Page) Optimizasyon Çalışmaları
Site içinde yapılacak olan SEO optimizasyon çalışmalarında, direk kodlara müdahale edilir ve sitenizin teknik altyapısı arama motorlarına uyumlu hale getirilir. Web sitenizin temelinde yapılacak bu çalışmaların sonradan yapılması daha zordur. Bu yüzden web sitenizi yaptırırken başlangıç aşamasında sitenizde bu optimizasyon çalışmalarıın yapılmış olmasına özen göstermelisiniz. Bu arada bahsettiğimiz site içinde yapılacak optimizasyonlar, ehil kişiler tarafından yapılmaz ise web siteniz fayda göreceği yere zarar görecektir. Ayrıca site içi optimizasyon çalışmaları yapılmadan, ikinci aşama olan site dışı SEO optimizasyon çalışmalarına geçilmemesi gereklidir.
Site Dışından Yapılan (Off Page) Optimizasyon Çalışmaları
Web sitenizde site içi SEO optimizasyon çalışmalarının yapılmış olması, arama motorlarındaki sıralamada yükselmeniz için yeterli değildir. Site dışı SEO optimizasyon çalışmaları ile sitenize, başka sitelerden link verilmesi ziyaretçi trafiğinizi arttırmada önemli bir rol oynayacaktır. Pagerank değeri yüksek olan sitelere kalıcı ve kaliteli backlinkler vermek, yeterli sayıda ve sıklıkta sosyal imlemeler yapmak, banner reklam çalışmaları ile sitenize ziyaretçi çekmek ve sosyal medya platformlarında düzenli link paylaşımları yapımak web sitenizin Pagerank değerini de zamanla arttıracaktır.
E-Bülten Aboneliği
Güncel kampanya ve duyurularımızla ilgili haberdar olmak için e-bülten listemize kaydolun.

Haberler & Duyurular
Havaalanı Transfer Sistemlerimiz Artık U-ETDS İle Entegreli
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın hayata geçirdiği U-ETDS sistemi ile D2 yetki belgesine sahip olan transfer firmaları, transfer güzergahlarını, taşıdıkları yolcu sayısını, yolcu bilgilerini ve varacakları noktaya kadar tüm detaylarını yola çıkmadan bu sisteme iletmekle yükümlüdürler.Müşterilerimizden gelen yoğun talep üzerine biz de havaalanı transfer sistemlerimizde bir geliştirmeye giderek UETDS entegrasyonunu tamamladık. Sistemimizde yer alan yolcu listesi modülü ile müşterilerden sipariş esnasında isim soyisim ve pasaport bilgileri zaten istenmektedir. Sipariş, sisteminize kaydolduktan sonra yapacağınız işlem son derece basittir. İlgili transfer için şoför ve plaka ataması yaptıktan ve güzergah ücretini elle girdikten sonra, BİLGİLERİ UETDS'YE GÖNDER butonuna basmanız yeterlidir, tüm bilgiler UETDS sistemine otomatik olarak iletilecektir.U-ETDS modülümüz tüm havaalanı transfer sistemi paketlerimizde yer alan bir modüldür. Daha öncesinde transfer sitesi paketlerimizden satın almış olan müşterilerimiz, bu modülü kullanmak için ekstra bir ücret ödemeden kullanmaya başlayabilirler. Yapmanız gereken tek şey, bağlı bulunduğunuz Ulaştırma Bölge Müdürlüğü'ne gidip, bizim size vereceğimiz IP numarası ile U-ETDS WEB SERVİS YETKİ BİLGİLERİ dilekçesini doldurarak başvurunuzu yapmanız ve kullanıcı adı ve şifrenizi bize iletmenizdir. Akabinde  UETDS modülünüz 1 iş günü içerisinde aktifleştirilmiş olacaktır.Önemli hatırlatma: U-ETDS Modülümüz şimdilik sadece VIP/PRIVATE transferler için aktiftir.Shuttle transfer hizmeti veren firmaların UETDS modülünü kullanabilmeleri için geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir.Havaalanı transfer sistemi paketlerimiz hakkında daha detaylı bilgiler için lütfen tıklayınız.
Bize Ulaşın
Sugözü Mah. Sugözü Cad. No: 113 Alanya /ANTALYA
0535 451 92 01
Sürrealist Web Tasarım & Yazılım © 2012 - 2019  Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yukarı Çık
Facebook
Twitter
Google Plus
Pinterest
Instagram
Linkedin
Blogger